سه شنبه 24 تیر 1399- 01:55:55
 
  • برش راف سنگ عقیق قرمز
  • برش راف سنگ عقیق قرمز
  • برش راف سنگ عقیق قرمز
  • برش راف سنگ عقیق قرمز

برش راف سنگ عقیق قرمز

کد کالا: 1008

قیمت: 1,300 تومان

وضعیت:  فروخته شده

توضیحات

برش راف سنگ عقیق قرمز

اندازه سنگ به طول 3 سانتی متر و عرض آن 2 سانتی متر است و جنس آن عقیق می باشد. رنگ ظاهری سنگ, قرمز و سیاه می باشد. 

عقيق
عقيق در رنگ هاي قرمز، زرد، خاكستري مايل به آبي و سفيد يافت مي شود. همچنين سنگ هائي وجود دارد كه به سبب شباهت ساختاري فيزيكي در تجارت آن ها را جزء خانواده عقيق محسوب مي كنند مانند عقيق سليماني يا چشمي (باباقوري)، عقيق شجري، عقيق خزه اي.

گاهي از اوقات، سنگ عقيق را به دليل كم رنگي و زيبائي بيشتر رنگ آميزي مي كنند براي اين كار ابتدا عقيق را در اسيد يا تيزاب گرم مي شويد و بعد از آن تراش نهائي آن را رنگ كرده و جلا مي دهند.

براي قرمز كردن رنگ آن عقيق را در داخل محلولي از نيترات آهن قرار داده و حرارت مي دهند كه با تغيير در غلظت محلول و درجه حرارت مي توان انواع رنگ هاي قرمز را حاصل نمود.

البته عقيق هاي زرد رنگ را بدون استفاده از مواد رنگ زا و فقط به وسيله حرارت دادن به رنگ قرمز تبديل مي كنند.مچنين براي زرد رنگ كردن آن عقيق را ابتدا در اسيد هيدروكلريك قرار داده و پس از اشباع به آرامي حرارت مي دهند.  براي سبز كردن آن نيز عقيق را در محلول نمك كرم يا محلول نيترات نيكل اشباع كرده و حرارت مي دهندجالب است بدانيد كه سنگ عقيق به علت مقاومت در برابر مواد شيميائي در صنعت نيز كاربرد دارد.

خواص و فوايد

از ديرباز قبايل و ملل كهن جهان، عقيق را سنگ مقدسي مي دانسته اند و آن را از خود دور نمي كرده اند، عقيق سنگي است كه آن را حرز و حامي انسان در مقابل بلايا و حوادث به ويژه در جنگ ها مي شمارند و براي افزايش درآمد و رونق كسب و كار و آسان شدن كارها بسيار مفيد است.

عقيق براي جلوگيري از خونريزي هاي شديد به ويژه براي زنان، بسيار فايده دارد. هم چنين براي تقويت نقاط مختلف بدن و برقراري تعادل و هماهنگي در آن ها مفيد است. عقيق انرژي فراوان دارد و علاوه بر زدودن انرژي هاي منفي از محيط سبب پاك سازي هاله از انرژي هاي منفي مي شود هم چنين عقيق براي تعلي روح و شادابي و آرامش آن و برطرف شدن غم و ناراحتي هاي روحي بسيار موثر است.

نقدها و نظرات

هیچ نظری یافت نشد

ثبت نظر

محصولات مشابه

ارسال به دوستان

برچسب

خالی

اصالت کالا

لطفاً توجه داشته باشید
کلیه کالاهایی که در مرکز کالا عرضه می شوند اصلی بوده و هیچ گونه کالای تقلبی و غیر اصلی در مرکز کالا به فروش نمی رسد.
 
در حال بارگذاری...