یک شنبه 28 شهریور 1400- 01:14:42
 

نحوه تمیز نمودن یاقوت ارغوانی(آمیتیست)

1395/02/02 زیورآلات

نحوه تمیز نمودن یاقوت ارغوانی

یاقوت ارغوانی(آمیتیست) به شکل بنفش از کریستال کوارتز بدست آمده و به صورت فشرده در مرکز ژئود(سنگ پوکی که درون آن از مواد بلورین یا مواد معدنی پوشیده باشد)قرار دارد.کریستال ها می توانند دارای ذرات آهن در خود باشند.گاهی گرد و غبار، در شکاف های کوچک گوهر تجمع می یابند.بنابراین شما نیازمند تمیز نمودن یاقوت ها به طور منظم می باشید تا درخشش ان را حفظ نمایید.

نحوه تمیز نمودن یاقوت ارغوانی

1-ابتدا یک ظرف یا سینک ظرفشویی را با آب گرم پرنموده و یک قاشق چای خوری صابون مایع به آن اضافه نمایید.ظرف حاوی یاقوت را با آب کافی پر نمایید.شما میتوانید از یک حوله یا یک مانع فیزیکی استفاده نمایید تا یاقوت درون ژئود(سنگ پوکی که درون آن ازمواد بلورین یا مواد معدنی پوشیده باشد) و سینک خراشیده نشود.

نحوه تمیز نمودن یاقوت ارغوانی

2-یاقوت را در مخلوط آب و صابون به مدت 15 تا 20 دقیقه برای نرم شدن خاک درون شکاف های کریستال بخیسانید.

نحوه تمیز نمودن یاقوت ارغوانی

3-یاقوت را با یک مسواک و یا قلموی نرم مالش دهید.اگر شما در حال تمیز کردن یک ژئود با کریستالهای متعدد می باشید مسواک را به آرامی بر روی یاقوت ها بکشید تا موجب شکستن و تبدیل شدن سنگ به اندازه های کوچکتر نگردید.

نحوه تمیز نمودن یاقوت ارغوانی

4-شستشوی یاقوت با آب مقطر.آب مقطر می تواند از طریق فرایند تقطیر بخار موجب حذف ناخالصی مانند ذخایر معدنی باقیمانده بر روی سنگ گردد.این فرایند را تکرار نمایید تا صابون به طور کامل پاک گردد.

نحوه تمیز نمودن یاقوت ارغوانی

5-یاقوت را در مقابل ماه در شب قرار دهید تا خشک گردد.

 

نظرها

هیچ نظری یافت نشد

ثبت نظر

 
 
در حال بارگذاری...